Nasze gareroby wpasują się w każdy przedpokój i hol. Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia - ciesz się darmową dostawą. Dla innych lokalizacji w Polsce - skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach dostawy.

Przedpokoje

Biały przedpokój z lustrem Biały przedpokój z lustrem
Cena:

920,00 zł

szt.
zobacz więcej
Błyszczące meble na korytarz Błyszczące meble na korytarz
Cena:

2 780,00 zł

szt.
zobacz więcej
Elegancki przedpokój 140 cm Elegancki przedpokój 140 cm
Cena:

1 100,00 zł

szt.
zobacz więcej
Meble do przedpokoju 90 olcha Meble do przedpokoju 90 olcha
Cena:

550,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przedpokój meble białe Przedpokój meble białe
Cena:

550,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przedpokój w białym połysku Przedpokój w białym połysku
Cena:

2 550,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przedpokój w kolorze olcha Przedpokój w kolorze olcha
Cena:

390,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Przedpokój z lamelami Przedpokój z lamelami
Cena:

1 020,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przedpokój z lustrem Przedpokój z lustrem
Cena:

510,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przedpokój z siedziskiem Przedpokój z siedziskiem
Cena:

1 150,00 zł

szt.
zobacz więcej

Korytarze, przedpokoje lub hole, występują praktycznie we wszystkich mieszkaniach i domach. Mówimy 'praktycznie', ponieważ istnieją niestandardowe aranżacje wnętrz, które nie mają wyraźnie wyodrębnionej przestrzeni korytarza. Zamiast tego, przejścia między pokojami mogą być bardziej otwarte lub są w inny sposób łagodnie zaznaczone za pomocą różnych rozwiązań projektowych, jak np. zmiany koloru ścian lub oświetlenie.

Niemniej jednak klasyczny korytarz lub jakaś jego inna odmiana, jest zawsze pierwszym miejscem które odwiedzają goście. Korytarz oferuje przestrzeń do przywitania gości i pozostawienia ich rzeczy, jak płaszcze, czapki, parasolki itp. Poza funkcją praktyczną, pełni też funkcję dekoracyjną i przyczynia się do stworzenia pierwszych, pozytywnych wrażeń dla odwiedzających.

Ważne jest aby poza zapewnieniem odpowiedniej przestrzeni do przechowywania, zadbać również o odpowiedni dobór stylu i kolorystyki, które wpłyną na odbiór całej przestrzeni i nadadzą jej pozytywnego charakteru.

  1. Meble na korytarz i zintegrowane garderoby
  2. Inne meble spotykane w przedpokojach
  3. Estetyka

Meble na korytarz i zintegrowane garderoby

Przed opisaniem tradycyjnych mebli występujących w korytarzach i przedpokojach warto wcześniej rozróżnić te pojęcia. Są one co prawda używane zamiennie, jednak przedpokój jest pojęciem bardziej ogólnym. Przedpokojem może być bowiem np. takie pomieszczenie jak hol, a więc przestrzeń dużo obszerniejsza niż typowy korytarz. Korytarze są z reguły dość wąskimi przestrzeniami przejściowymi i są typową cechą wielu mieszkań, zwłaszcza znajdujących się w blokach mieszkalnych i domach wielorodzinnych. Niezależnie, czy mamy do czynienia z korytarzem, holem, czy jeszcze jakąś inną odmianą przedpokoju, wszystkie one stanowią strefę przejściową i pomagają oddzielić wejście od pozostałych obszarów domu.

Strefa ta może być wypełniona przeróżnych meblami które zapewniają przestrzeń do przechowywania płaszczy, butów, torebek, parasolek, itp. Meble jak komody lub konsole to idealne miejsce na różnego rodzaju drobiazgi, w tym klucze, rękawiczki, portfele, etc. Na ich blatach można też stawiać dekoracje, jak lampki, ozdoby, wazony czy nawet ramki ze zdjęciami.

Wieszak na ubrania to praktyczny element który umożliwia wygodne wieszanie kurtek i innej odzieży. Może być montowany na ścianie, a także stanowić samodzielny mebel stojący. Szafka na buty to z kolei idealne rozwiązanie do przechowywania butów w sposób zorganizowany. Może mieć formę zamkniętej szafki z półkami albo koszami, lub otwartej półki z wyciąganymi tackami na obuwie.

Lustro to kolejny, niezwykle przydatny element w korytarzu i przedpokoju, bowiem nie tylko umożliwia nam spojrzenie na siebie przed wyjściem z domu, ale też optycznie powiększa przestrzeń i dodaje do pomieszczenia jasności. Warto też zadbać o wygodne miejsce do zdejmowania butów i odpoczynku. Tę funkcję spełniają najczęściej pufy i ławki.

Wymienione meble mogą przyjmować różne formy i konfiguracje, zarówno jako oddzielne sprzęty, jak i zintegrowane rozwiązania. O ile oddzielne meble do przedpokoju pozwalają na elastyczne ich rozmieszczenie, o tyle w przypadku ograniczonej przesztrzeni (a korytarze zwykle takową się cechują), można rozważyć zastosowanie zintegrowanych form, takich jak garderoby i dedykowane systemy przechowywania. Oferują one kompleksowe rozwiązania, które łączą różne funkcje w jednym meblu.

Garderoba przedpokojowa - zarys mebla
Garderoba przedpokojowa - zarys mebla

Konstrukcje integrujące wieszaki na ubrania, szafki na buty, półki, szuflady i lustra to garderoby przedpokojowe. W odróżnieniu od dużych szaf garderobianych, są mniej obudowane, mają bardziej otwarty charakter, i z reguły inny układ wieszaków, np. punktowe, wzdłużne lub krawatniki, a nie typowe dla szaf drążki biegnące po szerokości mebla. Garderoby przedpokojowe to bardzo popularne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Ze względu na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, swą kompaktowość i ciekawe projekty konstrukcyjne stają się często bardziej atrakcyjnym wyborem dla wielu osób w porównaniu z wolnostojącymi szafkami, komodami i wieszakami na ubrania.

Inne meble spotykane w przedpokojach

Interesującym elementem który można wykorzystać w przedpokoju jest skrzynia z otwieranym wiekiem. Tego typu mebel może posłużyć np. do przechowywania butów czy przyborów do czyszczenia obuwia, jak szczotki, pasty, spraye. W skrzyni można też składować sprzęt sportowy, jak piłki, rakietki tenisowe, itp., generalnie sprzęt który chcemy mieć pod ręką gdy wychodzimy z domu.

Uniwersalna dwukomorowa skrzynia na różności
Uniwersalna skrzynia

Rzadziej spotykanym meblem w przedpokojach są półki naścienne, za to bardzo często można w nich spotkać pełnowymiarową szafę na płaszcze i kurtki. Szafy to meble uniwersalne występujące w każdym pomieszczeniu, i przedpokój nie jest tu wyjątkiem.
Szafa może mieć drzwi harmonijkowe, przesuwne lub w postaci klasycznych skrzydeł otwieranych na zewnątrz. Szafy w przedpokojach często wyposażone są w nadstawki i pawlacze, które pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Szafa z nadstawką
Szafa z nadstawką

Innym przykładem mebla który często pojawia się w korytarzach i holach są konsole. Są to smukłe, niewielkie stoliki z blatem i ewentualnie jedną szufladą podblatową. Służą do przechowywania kluczy, telefonów, portfeli i innych drobnych przedmiotów, które chcemy mieć pod ręką. Czasem nad konsolą zawiesza się lustro lub tablicę (np. korkową), która umożliwia umieszczenie ważnych notatek, przypomnień i harmonogramów.

Przyścienna konsola
Przyścienna konsola

Krzesło to kolejny popularny mebel który stanowi za wygodne miejsce do zdejmowania i zakładania obuwia. Może ono pełnić funkcję tymczasowej przestrzeni do odkładania toreb, plecaków czy zawieszania na jego oparciu kurtek i kamizelek. Pełni funkcję dekoracyjną, ale służy też za miejsce dla gości którzy czekają na nasze przybycie.

Krzesła z wysokimi oparciami
Krzesła z wysokimi oparciami

Rozwinięciem krzesła są ławki, w tym ławki narożne (w szczególności gdy możemy wykorzystać nieużywaną, narożną przestrzeń holu). Ławki to świetne miejsce do siedzenia zarówno podczas zdejmowania i zakładania obuwia, jak i podczas oczekiwania na wyjście. Wiele ławek posiada wbudowane schowki które można wykorzystać do przechowywania obuwia czy parasolek. Meble te często wykonywane są do kuchni (jako narożniki kuchenne), jednak zawsze można zamówić pojedynczą ławkę na wymiar dopasowany pod ścianę danego korytarza.

Ławka narożna ze schowkami
Ławka narożna ze schowkami

Była już mowa o wolnostojących wieszakach oraz samodzielnych lustrach, jednak w przypadku tych drugich, należy wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Otóż, lustra poza swoim klasycznym przeznaczeniem, czyli możliwość sprawdzenia wyglądu przed wyjściem, poprawa makijażu czy uporządkowanie fryzury, spełnia też funkcję czysto estetyczną. Jak wiadomo, lustro optycznie powiększa przestrzeń, ale też dodaje jasności i światła. Jest to ważna jego cecha, biorąc pod uwagę, że korytarze są z reguły przestrzeniami zamkniętymi (pozbawionymi okien). Lustro stanowi więc ważny i praktyczny element, w tym element dekoracyjny.

Estetyka

W przypadku mebli do przedpokoju, estetyka często kieruje się innymi zasadami niż w przypadku mebli do pokoju, sypialni czy mebli dziecięcych. Meble do przedpokoju charakteryzują się zwykle stonowanymi, uniwersalnymi kolorami. Często spotyka się odcienie drewnopodobne które dodają ciepła i naturalności, oraz biel, beże, szarości czy jasne pastele. Celem jest stworzenie harmonijnego i spokojnego wrażenia które nie przytłacza i nie dominuje w przestrzeni przedpokoju

Wzory i zdobienia w meblach przedpokojowych są zazwyczaj subtelne i delikatne, np. lamele i styl skandynawski.
Lamele pełnią rolę akcentu w garderobie, przyciągają wzrok i dodają interesującego efektu. Umieszczone na pewnej wysokości, mogą służyć jako podział przestrzeni, np. oddzielać wieszak na ubrania od szafki na buty, czy tworzyć inne wizualne i funkcjonalne podziały w garderobie.

Przedpokój z lamelami
Przedpokój z lamelami

Całkowicie biała garderoba może z kolei stanowić tło dla innych kolorowych akcentów. Biel łatwo się dopasowuje do różnych stylów, kolorów ścian i podłóg. Białe przedpokoje pasują zarówno do nowoczesnych, jak i minimalistycznych aranżacji. Wprowadzają porządek i harmonię w tym ważnym obszarze domu, jakim jest przedpokój/korytarz/hol.

Biała garderoba z siedziskiem
Biała garderoba z siedziskiem

Dostawa do Wrocławia - gratis

  • wszystkie meble z naszej oferty dostarczamy bezpłatnie pod dom na terenie Wrocławia, jak i innych miejscowości z mapki
  • inne rejony Polski - prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy
  • możliwa również dostawa do Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji

Zamówienia można składać:

Jeśli masz więcej pytań odnośnie dostawy, zamówienia, czy innych aspektów, zapraszamy do zapoznania się z naszym FAQ. Jeżeli nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Sprawdź opinie naszych klientów na Google Moja Firma.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl